fbpx

Ślub zimą - inspiracje

Ta pora roku jest raczej mało popularna jako termin Waszego najważniejszego dnia w życiu. A mowa jest oczywiście zimie. Ślub zimą? Dla mnie samej jest to bardzo ciekawy okres,  w którym dekoracje, strój Młodej Pary czy sceneria zdecydowanie różnią się od ślubów latem. Zobaczcie nasze inspiracje!

ślub zimą w górach

Co prawda każda pora roku ma w sobie coś magicznego, ale tylko zimą możecie przeżyć dzień ślubu w święta Bożego Narodzenia, w Sylwestra albo święto zakochanych – Walentynki. Niektórzy obawiają się wybrać taki dzień na datę ślubu, gdyż jest to zazwyczaj czas odpoczynku poświęcony rodzinnym zjazdom lub planom na Sylwestra. Dni świąteczne celebruje się same w sobie, dlatego nie każdy zdecyduje się na ślub w tym terminie. Uważam jednak, że zima nadal może być atrakcyjną porą roku na ten Najważniejszy Dzień w życiu.

Wyobraźcie sobie sesję ślubną w białej scenerii, zaprzęg konny z saniami zamiast samochodu do ślubu, bar lodowy, w którym barmani mogą serwować rozgrzewające napoje i zimowe drinki. Ślub zimą nie wdaje się już taki ponury, prawda?

Wesele zimą - dekoracje

A jeśli trudno Wam wyobrazić sobie ślub zimą, bo zastanawiacie się skąd wziąć świeże kwiaty, jaką suknie wybrać, albo czy goście zdecydują się przyjechać proponujemy takie rozwiązania:

Do dekoracji i bukietu Panny Młodej możecie wykorzystać to co daje nam natura o tej porze roku: szyszki, gałązki iglaste czy ostrokrzew. Doświadczona florystka będzie w stanie zaproponować wyjątkową oprawę ślubu i stylizacji. Oczywiście możecie także mieć swój wymarzony bukiet, gdyż żywe kwiaty są dostępne także zimą. Będą jednak droższe niż w sezonie.

Wybraną suknię możecie połączyć z okryciem wierzchnim np. szalem, peleryną, żakietem czy nawet kurtką. Warto też zadbać o Pana Młodego – nie zapomnijcie o eleganckim płaszczu i odpowiednich dodatkach.

Dobrą praktyką jest powiadomienie gości odpowiednio wcześniej o terminie wesela, aby każdy mógł zapisać w kalendarzu Wasz termin i zaplanować przyjazd. Już wtedy warto się zorientować, czy komuś potrzebny będzie nocleg przed ślubem. Na zachętę  możesz zaproponować wspólne spędzenie czasu i zorganizować im np. KULIG 😉

Zastanawiasz się, kiedy wybrać obrączki ślubne? Sprawdź artykuł: Jak wybrać obrączki ślubne?

Kiedy brać ślub?

Organizacja ślubu zimą może przynieść pewne korzyści. W sezonie zimowym łatwiej będzie znaleźć salę oraz innych usługodawców (fotografa, DJa czy florystkę), ponieważ ten czas nie jest tak oblegany jak w miesiącu czerwiec, lipiec albo sierpień. A jeżeli jest to okres poza sezonem, niekiedy możemy spodziewać się bardziej atrakcyjnych ofert. 

Jeśli któreś Państwa Młodych źle znosi upały, zima jest doskonałą alternatywą na przyjęcie ślubne, gdyż nie mamy wtedy obaw przed wszelkimi niedogodnościami z tym związanymi.

Jeżeli zastanawiacie się nad ślubem zimą, zobaczcie jakie inspiracje dla was przygotowałam.

zimowy ślub dekoracje
źródło: Pinterest
źródło: Pinterest
ślub zimą
źródło: Pinterest

Po więcej inspiracji zajrzyj tu: Realizacje

pl_PL