fbpx

Zastanawiacie się, co zrobić z dzieckiem na własnym ślubie? Jak zorganizować ten dzień, aby Wy i Wasze pociechy przeżyły go bez stresu? Jeśli sama myśl o tym powoduje w Was niepokój, zapraszam do dalszej lektury 

Kiedy przygotowujecie się do ślubu i jesteście już rodzicami w głowie może pojawić się pytanie, jak to wszystko pogodzić. Jako mama dwóch chłopców doskonale wiem, że taka obawa jest w pełni uzasadniona, a organizacja życia codziennego z dziećmi to zadanie dla dobrego logistyka. Dzień ślubu także wymaga odpowiedniego zaplanowania i skoordynowania, co może przerażać. Jak to przeżyć z godnością?

Ślub z małym dzieckiem

Przede wszystkim odpowiedzcie sobie na pytanie: co Was najbardziej martwi, stresuje w związku z przygotowaniami w dniu ślubu. Warto przemyśleć jak zabezpieczyć zarówno potrzeby Wasze, jak i dzieci. Sposób działania będzie się różnił w zależności od tego, w jakim wieku są Wasze pociechy. Na pewno warto przygotować dziecko wcześniej do tego wydarzenia i opowiedzieć prostymi słowami, co się będzie działo. Pomoże to uniknąć szoku, kiedy rodzice nie będą mogli poświęcić mu czasu w związku z przygotowaniami. Dobrze sprawdza się też dodatkowa, znana i lubiana przez dziecko osoba do pomocy, która zorganizuje mu czas w razie potrzeby. 

Dzieci na ślubie

Starszym dzieciom można powierzyć już jakieś zadanie związane ze ślubem – niesienie obrączek czy wejście w orszaku Pary Młodej. Niezależnie od wieku zawsze warto rozmawiać z dziećmi i omówić ich rolę w dniu ślubu. Ja dużo lepiej radzę sobie ze stresem, jeśli wiem czego się spodziewać w nowej sytuacji, a w przypadku dzieci to działa podobnie Jeśli obawiacie się, jak dziecko będzie się zachowywać w kościele w czasie ślubu – spróbujcie z nim to ustalić. Nie przejmowałabym się tym, że dziecko wymknie się babci i podejdzie do Was w czasie przysięgi, aby się przytulić – to przecież najnormalniejsza sprawa. I jeśli mi by się przydarzyła taka sytuacja – zaspokoiłabym tę potrzebę bliskości. Ale to Wasz ślub i wesele więc pamiętajcie o tym, żeby robić wszystko w zgodzie ze sobą.

Scenariusz ślubu

Dobry plan to podstawa, ale wiadomo jak jest z dziećmi – często trzeba umieć improwizować… Dlatego w nieprzewidzialnych sytuacjach zalecam zachować spokój i zaufać intuicji. No i oczywiście zawsze mieć plan B. Jeśli chcecie zadbać o swój komfort w dniu ślubu i nie stresować się przygotowaniami – najlepiej sprawdzi się koordynacja dnia ślubu przez naszych wedding plannerów. Możecie celebrować rodzinną uroczystość ślubną tak, jak to lubicie i mieć spokojną głowę, że wesele jest w rękach profesjonalistów. Powodzenia drodzy rodzice!

pl_PL