fbpx

Każdy, kto organizował swoje wesele wie, że nie zawsze jest to „łatwe proste i przyjemne”. Każda panna młoda, która właśnie szykuje się do ślubu, sama przekonała się, na ile spraw trzeba zwrócić uwagę i jak dużo podjąć decyzji. W dzisiejszym świecie wszystko robimy szybko, nasze życie pędzi. Z jednej strony mamy coraz więcej możliwości by zorganizować wymarzone wesele, lecz często bywa tak, że ta ilość opcji nas przytłacza. Z organizacją wesela wiąże się też presja rodziny, znajomych. Każdy ma jakieś oczekiwania wobec pary młodej. W takich warunkach łatwo można stracić całą radość z przygotowań do ślubu i zapomnieć o tym, co dla mnie – jako Panny Młodej czy Pana Młodego – jest w tym dniu ważne. 

Czym jest filozofia slow wedding?

Mamy dobrą wiadomość – Twoje wesele nie musi tak wyglądać! Na wyciągnięcie ręki masz możliwość zatrzymania się i przeżycia ślubu, wesela i całych przygotowań w swoim tempie, bez presji otoczenia, na własnych zasadach. Poznaj filozofię slow wedding. Nastaw się na emocje i przeżywanie – ale w pozytywny sposób. Możesz skupić się na sobie! Znajdź miejsce, w którym będziesz mógł wsłuchać się w swoje potrzeby i w zgodzie ze sobą zdecydować,  jak ma wyglądać Twoje wesele. Co więcej, jeśli jest coś, co zaburza Twój spokój – możesz powiedzieć, że tego nie chcesz! Brzmi wspaniale? I co więcej, jest to możliwe.  Ale nie zawsze takie proste w wykonaniu. 

Slow wedding w kilku krokach

  1. Zadaj sobie pytanie: co jest dla Ciebie najważniejsze w dniu ślubu? Zrób listę swoich ślubnych marzeń i potrzeb. Ważne jest to, jak chcesz żeby wyglądało miejsce wesela lub jaki ma być kolor przewodni, jaka muzyka itp. Szczególną uwagę warto poświęcić też temu, jak chcesz się czuć. Na tym etapie nie weryfikuj czy coś jest realne do zrobienia lub nie – zapisuj wszystko. Możesz wykorzystać metodę mapy myśli lub po prostu od myślników. Często okazuje się, że do Twojego wymarzonego wesela nie potrzebujesz dużo. W slow wedding mniej znaczy więcej.
  2. Zastanów się, jak osiągnąć daną rzecz. Na przykład jeśli wyżej napisałaś, że chcesz być spokojna i zrelaksowana w dniu ślubu pomyśl teraz, co sprawia, że tak się czujesz. Każdy tu może mieć różne odpowiedzi – niektórzy relaksują się przy masażu, a inni czują spokój gdy mają wszystko dopięte na ostatni guzik. To może być ciekawy trening  z wiedzy o sobie, nie na co dzień zastanawiamy się nad swoimi emocjami, uczuciami i co je wywołuje. Można się przy tym dużo o sobie dowiedzieć.
  3. Teraz najtrudniejszy krok –  zaplanuj ślub i wesele według wskazówek, które sama sobie przygotowałaś. Dlaczego najtrudniejszy? Wymaga często stanowczości, asertywności i konsekwencji, a często także wiedzy specjalistycznej i znajomości branży ślubnej. Ale uwierz w siebie – naprawdę jesteś w stanie to osiągnąć!
Jeśli chcesz zgłębić temat organizacji wesela slow – zapraszamy Cię do przeczytania e-booka!

Jak pomagamy zorganizować wesele w duchu slow wedding?

Przygotowanie ślubu i wesela to także duże przedsięwzięcie organizacyjne i każde wsparcie jest tu nieocenione. Warto mieć przy sobie zaufanych ludzi, którzy wspierają Was w decyzjach i rozumieją Wasze potrzeby. I właśnie to się dla nas liczy najbardziej. Nasza współpraca z Parą Młodą opiera się na realizacji Waszej wizji ślubu i wesela wykorzystując doświadczenia i kontakty. Przejmujemy stresujące Was zadania i planujemy harmonogram działań tak, aby było Wam komfortowo. Proponujemy nieszablonowe rozwiązania i dobieramy najlepsze środki, by osiągnąć Wasze cele. Kierujemy się zasadą „cokolwiek myślisz – pomyśl odwrotnie”. Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania.

A jaka jest Wasza wizja ślubu i wesela? 

Opowiedz nam przy kawie!

 

pl_PL