fbpx

Sesja w dniu ślubu czy po uroczystości?

Dziś nie będziemy opowiadać o tym dlaczego jesteśmy zwolennikami krótkiej sesji wykonanej w dniu ślubu. Wiadomo, że bazowanie na emocjach, które biorą górę w tym dniu, skutkuje niezwykle owocnym materiałem fotograficznym. Tym razem chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi przemyśleniami i wskazówkami, które pomogą przygotować się do sesji zorganizowanej w innym dniu niż dzień uroczystości. Nie zawsze warunki pogodowe, miejsce czy harmonogram w dniu ślubu sprzyja wykonaniu sesji. Wtedy musimy przygotować się do sesji plenerowej innego dnia. Jak to zrobić? 

Sesja ślubna - przygotujcie się!

Czas.

Jedną z zalet sesji innego dnia jest fakt, że mamy możliwość ustalenia dogodnego terminu. Pozwala to na dobre przygotowanie się i zaplanowanie wszystkiego od A do Z. Od czego więc zacząć przygotowania? Koniecznie zarezerwujcie kilka godzin na sesję ślubną, odłóżcie wszystkie sprawy na inny dzień. Najgorsze, co może być to sytuacja, jeśli czujecie na sobie presję czasu, a dzwoniący telefon stale odwraca Waszą uwagę.

Stylizacja.

W dniu ślubu Wasz wygląd jest dopracowany zaczynając od makijażu i fryzury kończąc na najmniejszych detalach w ubiorze, dokładnie tak samo powinno wyglądać to w dniu sesji.

Odpoczynek.

Kolejnym niemniej ważnym punktem jest odpoczynek przed sesją, sen… Dużo snu. Fotograf może usunąć drobne niedoskonałości, ale nie otworzy Wam spuchniętych po nieprzespanej nocy, oczu w Photoshopie. Sesja zajmuje kilka godzin. W gruncie rzeczy pozowanie jest dość męczące, dlatego warto być świeżym i wypoczętym. Zmęczony człowiek popełnia więcej błędów, wolniej reaguje i szybciej się irytuje. W takim dniu lepiej tego uniknąć!

Emocje.

Zadowolenie ze swojego wyglądu przekłada się na samopoczucie, im lepiej będziecie się czuć tym lepiej wyjdziecie na zdjęciach. Kiedy jesteście już przygotowani do wykonania sesji zaczynają pojawiać się pytania jak zachować się przed obiektywem? Rada jest jedna bądźcie sobą- bazujemy na naturalności na tym, aby wszystko było jak najbardziej autentyczne. W dniu ślubu mamy przewagę w postaci obfitości emocji jakimi emanujecie chwilę po ogłoszeniu Was mężem i żoną- tak ta chwila już się nie powtórzy. Dlatego też podczas sesji musicie się bardziej otworzyć. Każdy z Nas jest inny, każda sesja również jest inna. Jedni są tryskający energią i humorem, natomiast inni są bardziej romantyczni, spokojni i uczuciowi. Pokażcie więc jacy jesteście naprawdę. Bądźcie prawdziwi. To Wasze emocje uwiecznione na zdjęciach sprawią, że po latach wywołają one w Was odczucia przywołają wspomnienia i wzruszenie. Postarajcie się o luz, dobre nastawienie i uśmiech. Pokażcie swoje prawdziwe „Ja” przed obiektywem dajcie z siebie wszystko i nie zastanawiajcie się „co oni sobie pomyślą”. Kiedy tylko taka myśl przyjdzie Wam do głowy zamknijcie oczy i skupcie się na sobie, na tym co jest między Wami. Sesja plenerowa to ma być przyjemność, a nie obowiązek. Chęć, motywacja i dobre nastawienie to znaczna część udanych zdjęć.

Jeśli wdrożycie te sugestie - sesja ślubna pozostaje już tylko w rękach fotografa.

Mini poradnik na temat sesji ślubnej przygotował zespół We Dwoje – Studio Fotografii i Filmu.

pl_PL