fbpx

Moje doświadczenia na temat organizacji wesela nie pochodzą jedynie z realizacji, które przygotowywałam dla klientów. Jak każdy – wedding plannerka także bywa na ślubach jako gość😉. I wtedy ja również staję przed decyzją, która dla wielu gości  jest nie lada problemem… Co dać Parze Młodej na prezent ślubny? A ponieważ sezon już w pełni, chętnie podzielę się z Wami propozycjami, jaki prezent wybrać.

Jak wybieram prezent ślubny? TOP 4 zasady.

Każda Para Młoda jest wyjątkowa, dlatego staram się dopasować prezent do tych konkretnych osób. Przy wyborze prezentu ważne dla mnie jest:

Budżet

Ustalam sobie konkretną sumę, którą jestem w stanie przeznaczyć na prezent ślubny. Jest to tyle, na ile mnie stać w danej sytuacji, a nie tyle ile „wypada”, albo jakiś odpowiednik ceny talerzyka. 

Preferencje Pary Młodej.

Najczęściej są to bliskie mi osoby, więc dobrze znam ich pasje i osobowość (a przynajmniej jednej osoby z pary 😉). Pomaga mi wtedy zastanowienie się, jak zazwyczaj spędzamy czas razem z Parą Młodą, co robią w  czasie wolnym lub o czym ostatnio rozmawialiśmy. W czasie rozmowy często przewijają się tematy dotyczące planów na przyszłość Młodych, więc uważnie ich słucham.  Czasem Młodzi sami sugerują formę prezentu. Niektórzy umieszczają dodatkowe informacje na temat prezentów na zaproszeniu, stronie internetowej lub odsyłają gości do świadków, którzy mają specjalną listę wymarzonych prezentów.

Przydatność prezentu.

Jestem przekonana, że tak samo przydatny może być komplet pościeli, jak i banknoty włożone do koperty. Zależy mi na tym, żeby Młodzi po prostu skorzystali  z tego, co otrzymają. Będzie to bezpośrednio powiązane z tym, co napisałam punkt wyżej.

Oryginalność i luksus.

Ja z natury lubię dawać prezenty, więc satysfakcję sprawia mi wyszukiwanie wyjątkowych i niespotykanych rzeczy, jeśli wiem, że Para Młoda to doceni. Ale oczywiście zdarza się, że wybieram prezent z kategorii „to zwykle kupuje się na ślub”! Wtedy staram się to spersonalizować lub znaleźć coś, czego Para Młoda sama sobie nie kupi.

Prezent ślubny - przykłady

Coś sprawdzonego

Może masz jakiś sprzęt w domu, z którego jesteś bardzo zadowolony i ułatwia Ci życie? Podaruj to samo Parze Młodej! Może to być:

-wyciskarka wolnoobrotowa

-komplet noży

– żelazko parowe 

Coś w standardzie, ale luksusowo

W małżeńskiej sypialni warto mieć trochę luksusu🥰 Dlatego znalazłam lokalną manufakturę, która wykonuje pościel z tkanin premium w piękne, oryginalne wzory. Zamawiam komplet z poszewką na podwójną kołdrę (200×220 cm). Przesyłka jest zawsze pięknie i starannie zapakowana, a jakość po prostu zachwyca.

Coś dla dwojga

Pierwsze tygodnie po ślubie trwa jeszcze euforia, ale później emocje opadają, więc może warto wręczyć Parze Młodej coś, co wykorzystają w rocznicę ślubu?  Proponuję:

-masaż dla dwojga

-degustacja win

-kolacja w ulubionej restauracji

Voucher do wybranego sklepu

Para Młoda urządza mieszkanie? To propozycja, jeśli chcesz, aby wybrali sobie coś, co będzie pasowało im do wystroju.

Interesuje Cię więcej porad ślubnych? Zasubskrybuj na mój profil na instagramie Wedding Bee🐝 

pl_PL