fbpx

Kiedy zapytałam Was na instagramie, o czym chcielibyście przeczytać na blogu, pojawiały się pytania czy małe wesele to zadanie dla wedding plannerki 🤔  Bardzo spodobała mi się myśl o napisaniu artykułu na ten temat, gdyż bardzo lubię organizować małe uroczystości 😊 
Dlaczego? O tym przeczytacie dalej.

Małe wesele, czyli jakie?

Zacznę od doprecyzowania, że mówiąc małe wesele, mam na myśli uroczystość do 50 osób. Mołgoby się wydawać, że organizacja takiego przyjęcia  jest łatwiejsza od wesel o większej liczbie gości. Nic bardziej mylnego! Przy małym weselu musimy liczyć się z pewnymi wyzwaniami. Oto one:

Małe wesele - koszt

Bez wątpienia mniejsza liczba gości to mniejszy koszt menu weselnego. Natomiast przy planowaniu budżetu weselnego koniecznie weźcie pod uwagę koszty, które są stałe zarówno przy małym, jak i dużym weselu (takie jak obrączki, stylizacje itp.).  Usługodawcy tacy jak fotograf lub kamerzysta także będą dużym kosztem w budżecie małego wesela. W rzeczywistości zatem koszt małej uroczystości w przeliczeniu na osobę rośnie.

W takiej sytuacji bardzo istotna jest optymalizacja kosztów, a nieoceniona staje się znajomość branży i cen usługodawców. Pamiętajcie, że konsultantka ślubna dzięki stałej współpracy z usługodawcami w branży ślubnej negocjuje rabaty dla swoich klientów. Przy małym weselu ma to ogromne znaczenie.

Małe wesele w plenerze

Jeśli masz upatrzoną salę weselną, w której było wesele Twoich przyjaciół kilka lat temu – upewnij się, że są gotowi przyjąć małą liczbę gości!

To, że każda sala weselna ma swój limit miejsc jest oczywiste, ale niektóre lokalizacje weselne mają także określoną minimalną liczbę gości, od której jest organizowane wesele.  Trzeba być przygotowanym na to, że nie wszędzie będzie można taką uroczystość zaplanować. 

Gdzie zatem szukać miejsca na małe wesele? Jeśli negocjacje zawiodą, warto poszukać sprawdzonej restauracji, w której już odbywały się wesela i obsługa jest doświadczona w temacie. Z drugiej strony świetnym pomysłem może być uroczystość plenerowa na Waszej działce lub w ogródku🙂  Doskonale rozumiem, że biorąc pod uwagę motyw wesela, znalezienie idealnego miejsca może stanowić problem, jednocześnie odpowiednio dobrane może zastąpić wszelkie dodatkowe atrakcje. Dlatego, jeśli potrzebujecie pomocy w wytypowaniu miejsca na wesele – zapraszam na konsultację! Niezależnie od lokalizacji w Polsce😉  Uwierzcie – Warto!

Celebracja miłości

Zastanawiacie się pewnie, dlaczego w takim razie lubię organizować małe wesela? Fakt, że znalezienie miejsca lub spięcie budżetu bywa skomplikowane, i oczywiście lubię wyzwania, ale najbardziej mnie ujmuje to, że wszystko dzieje się w bardzo rodzinnej atmosferze❤️  Na małych przyjęciach zazwyczaj są osoby z najbliższego otoczenia Pary Młodej. Podczas ceremonii zauważam szczególną troskę o nowożeńców w gestach i spojrzeniach gości. Można wtedy bardziej odczuć, że wszyscy zebrali się dla tej pary, aby celebrować ich miłość.

Z drugiej strony zapraszamy bliskich na ślub, bo są dla nas ważni. I warto dać im to odczuć na przyjęciu! Dobrym pomysłem są spersonalizowane upominki, które goście znajdują przy swoich miejscach przy stole. Może to być wyjątkowy cytat lub dobre wspomnienie ze wspólnego przeżycia. Myślicie, że to dużo pracy? Nie będę Was przekonywać, że nie, ale goście docenią taki wysiłek. 

małe wesele warszawa

A co się będzie działo?

Małe wesele wcale nie musi oznaczać nudnej posiadówki. Jeśli nie wyobrażacie sobie wesela bez tańców do białego rana polecam zatroszczyć się o dobrą muzykę i wodzireja lub konferansjera, który poprowadzi gości do tańca czy innych atrakcji, które zaplanowaliście. Ilość osób na parkiecie niema wtedy znaczenia😉 Ważny jest natomiast odpowiednio ułożony harmonogram wesela. Jeśli macie potrzebę skonsultowania Waszego pomysłu na zabawę – chętnie pomożemy 🙂

Jeśli chcesz zobaczyć, czym się zajmujemy – sprawdź zakładkę Oferta

PS Pisząc ten artykuł mam w świadomości to, że część z Was marzy o dużym weselu, ale być może zostaniecie zmuszeni ograniczyć liczbę gości przez pandemię. Zdaję sobie sprawę, że stoicie przed trudnym wyborem – czy przekładać ślub w nieskończoność, czy zrobić go w mniejszym gronie 😥  Czuję, że część Waszych marzeń po prostu zostanie skreślona z powodu „siły wyższej”. Mam do Was jednak prośbę – starajcie myśleć pozytywnie! Oczywiście frustracja organiczeniami jest jak najbardiej uzasadniona, ale nie pozwólcie by te nieprzyjemne emocje wyznaczały Wasze przygotowania do ślubu. 💪
Każdy pomysł może mieć różne formy realizacji, więc zachęcam Was  do zastanowienia się, jak inaczej zrealizować Wasze ślubne marzenia. Ja zawsze staram się myśleć, jak z sytuacji, w której się znajduję wycisnąć coś najlepszego – spróbujcie! Opowiem o tym więcej na moim kanale YouTube do którego subskrypcji już dziś serdecznie zapraszam☺️.
 
pl_PL