fbpx

Dzisiejszy wpis jest kontynuacją artykułu Gotowi na ślub? Temat, o który często pytacie to kurs przedmałżeński i obiecałam, że wspomnę o tym w kontekście przygotowań do ślubu. Kurs taki  muszą odbyć osoby, które planują ślub konkordatowy w kościele katolickim. Kursy są naprawdę różne, w zależności od regionu i parafii, dlatego najlepiej będzie, jeśli o szczegóły kursu spytacie w swojej parafii. Ja natomiast chciałabym Wam przekazać, dlaczego do kursu warto podejść z entuzjazmem i jak wykorzystać ten czas przygotowań.

m

Na kursie przedmałżeńskim zdarzają się pary, które są jeszcze przed zaręczynami, a nawet małżeństwa z kilkuletnim stażem.

Jeśli czytaliście artykuł Gotowi na ślub?, dobrze wiecie, że zachęcam Narzeczonych do pracy nad relacją. Kurs przedmałżeński może być bodźcem do tego, by poruszyć ważne tematy. Na dobrym kursie oprócz części teoretycznej będziecie mieli część warsztatową, prowadzoną przez doświadczone małżeństwa i to właśnie ona będzie kluczowa dla waszego związku. Na kursie otrzymacie konkretne narzędzia, które mają Wam pomóc w dialogu, rozwiązywaniu konfliktów, mówieniu o swoich potrzebach, zrozumieniu drugiej osoby.  Dlatego też na kursie zdarzają się pary, jeszcze przed zaręczynami, a nawet małżeństwa z kilkuletnim stażem. Zachęcam Was do dyskutowania o tym, co dzieje się na kursie – czy poruszane treści są dla Was ważne? Czy proponowane formy dialogu sprawdzą się w Waszym związku? Teraz, kiedy jesteście Narzeczonymi jest czas, by to zweryfikować.

kurs przedmałżeński online

Wielce prawdopodobne jest to, że przed erą facebooka kursy przedmałżeńskie stanowiły grupy wsparcia dla par młodych planujących ślub i wesele.

Dlaczego? Kurs przedmałżeński to doskonała okazja, by zawrzeć nowe znajomości. Wszak spotkacie tam pary, które tak jak Wy w najbliższym czasie planują ślub. Wspólne tematy zatem już macie, będziecie się dobrze rozumieć, no i wsparcie osób, które są w podobnej sytuacji może się przydać. Szukasz sprawdzonego lokalu lub zespołu? My polecamy ten! A może znasz dobrą wedding plannerkę? 😊

Całkiem jak na grupie na fb, prawda?😉

Szykujcie zatem swoje śluby i zadbajcie o siebie nawzajem. Kurs przedmałżeński to etap, który ma Was przygotować do wspólnego życia, wykorzystajcie ten czas!

I dajcie znać, jak wykonaliście pracę domową (szczegóły Gotowi na ślub?)

 

Maja

pl_PL