fbpx

Rodzaj alkoholu a styl wesela

Chociaż sama jestem abstynentką, postanowiłam napisać dla Was ten artykuł. Wiem, że wybór alkoholu na wesele to ważny temat. Kiedyś wystarczyło postawić dobrą wódkę na stół i wesele samo się toczyło. Obecnie coraz częściej decydujecie się na alternatywne formy podawania alkoholu podczas zabawy – zwłaszcza, jeśli sami preferujecie konkretny rodzaj alkoholu. Dużo też będzie zależeć od stylu wesela. Na bardziej eleganckich przyjęciach nie objedzie się bez sommeliera i różnych rodzajów wina. Jeśli wolicie zabawę na luzie możecie się pokusić o piwny kącik. A jeszcze inaczej będzie na weselu w stylu rustykalnym, gdzie możecie na przykład podać bimber. Zebrałam dziś kilka pomysłów, jak podawać alkohol na weselu. Którą opcję wybieracie?

Piwny kącik

Jeśli chcecie mieć coś oryginalnego na weselu podanie piwa na pewno będzie ciekawą opcją. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli wesele odbywa się w plenerze. Możecie przygotować stare metalowe balie, wypełnić je lodem i postawić w strefie chillout. To świetny element dekoracji. Inną opcją jest piwo z beczki, które także ma wielu zwolenników.

Prosecco van

Drugą opcją na plenerową uroczystość jest van z prosecco. Przyciąga samym wyglądem, a przy okazji możecie poczęstować się czymś musującym. Mocną stroną vana jest jego mobilność. Przygotujcie się, że po chwili właśnie tu przeniesie się zabawa  weselna 😄 

Drink bar

Drink bar pozostaje hitem na wielu weselach. Chociaż trzeba mieć na uwadze to, że zajmuje sporo miejsca, na pewno już od początku wesela ustawi się przy nim kolejka gości. Możecie wykorzystać swoj motyw przewodni wesela i wymyślić kilka nazw drinków, które barmani będą mieli w menu.

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzecie, warto zaopatrzyć się w wersję bezalkoholową! 

Zobacz pozostałe Atrakcje weselne 2021

pl_PL