fbpx

Wprowadzenie

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z wpływu, jaki mają na środowisko. Dlatego też eko-śluby stają się coraz bardziej popularne. Ale jak zorganizować ślub, który będzie nie tylko piękny, ale też przyjazny dla planety? W tym artykule podpowiemy, jak to zrobić.

Wybór Lokalizacji

Jednym z najważniejszych aspektów eko-ślubu jest wybór odpowiedniej lokalizacji. Optymalnie byłoby wybrać miejsce, które nie wymaga dodatkowej dekoracji i jest blisko natury, np. ogród, plaża czy las. A może ślub z mistrzem ceremonii Maciejem?

Zaproszenia

Tradycyjne zaproszenia z papieru można zastąpić wersją elektroniczną. Jeśli jednak wolisz klasyczne zaproszenia, wybierz papier z recyklingu lub zrób je samodzielnie z materiałów ekologicznych.

Dekoracje

Zamiast plastikowych dekoracji, wybierz te wykonane z naturalnych materiałów. Możesz użyć świeżych kwiatów, gałązek, kamieni czy muszli. Unikaj jednorazowych przedmiotów i postaw na rzeczy, które można użyć ponownie. Zainspiruj się w naszym portfolio

Ubrania

Zamiast kupować nową suknię ślubną czy garnitur, rozważ wypożyczenie, zakup używanej odzieży lub przerobienie ubrań, które już masz. To nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne rozwiązanie.

Jedzenie i Napoje

Wybieraj produkty lokalne i sezonowe. Unikaj jednorazowych naczyń i sztućców. Jeśli to możliwe, zorganizuj catering w oparciu o zasady zero waste.

Transport

Zachęć gości do wspólnego dojazdu na miejsce ślubu. Możesz również zorganizować transport zbiorowy. Jeśli ślub i wesele odbywają się w różnych miejscach, wybierz je tak, aby były blisko siebie.

Podziękowania dla gości

Zamiast tradycyjnych upominków, które często są jednorazowymi gadżetami, rozważ podarowanie roślin w doniczkach lub nasion do zasiania. To symboliczny i ekologiczny gest.

Podsumowanie

Organizacja eko-ślubu to nie tylko świetny sposób na ochronę środowiska, ale również okazja do zrobienia czegoś wyjątkowego i niebanalnego. Zastosowanie się do powyższych wskazówek pomoże Ci zorganizować ślub, który będzie piękny i zgodny z Twoimi wartościami.

 

czy udało nam się Was zainspirować?
Porozmawiajmy o Waszej wizji na ślub i wesele na konslutacji ślubnej.
pl_PL