fbpx

DJ czy ZESPÓŁ? Czyli kto zagra na Twoim weselu. Muzyka na weselu jest przez Was wymieniana jako jedna z kluczowych spraw na weselu, razem z lokalem i menu weselnym. I nic w tym dziwnego – wesele jest uroczystością, podczas której chcemy się bawić i tańczyć przez całą noc! W związku z tym wybór muzyki to bardzo ważne zadanie dla Pary Młodej.

Na moim profilu na Instagramie zadałam Wam pytanie, na kogo padł Wasz wybór i wychodzi na to, że…  

Wolicie DJ na wesele

I nie powinno nikogo dziwić to, że wiele Par Młodych wybiera DJa na swoje wesele. Panowie (lub Panie) przy konsoli obsługują takie uroczystości już od jakiegoś czasu. Co więcej, udowodnili, że potrafią tak samo dobrze (a w niektórych przypadkach nawet lepiej niż niejeden zespół) rozkręcić imprezę i przyciągać gości weselnych na parkiet. Dlaczego tak się dzieje?

Często macie złe doświadczenia z wesel, na których grały zespoły weselne. I doskonale jestem w stanie to zrozumieć! Sama przed swoim weselem nie znałam żadnego zespołu, który by odpowiadał na moje oczekiwania. Bywałam na wielu weselach w rodzinie i u znajomych, na których grały zespoły i zawsze miałam jakieś zastrzeżenia.

Właśnie weszliście na parkiet, żeby potańczyć i nagle „a teraz idziemy na jednego…🙁

Wokalistka fałszuje albo ma denerwujący głos.😬

Instrumenty zagłuszają wokalistów, albo ciągle piszczy w mikrofonie.😣

 Znacie takie sytuacje? Właśnie przez to ja najczęściej traciłam ochotę do tańczenia i przebywania na parkiecie. Dopadała mnie nuda (bo ile można siedzieć przy stole i jeść), a potem senność. Tak było jeszcze 7-8 lat temu.

Przez tego typu doświadczenia usługi DJa stały się bardziej popularne także na weselach. Dlaczego?

Oryginalna muzyka puszczana z playlisty rozwiązuje problem z częstymi przerwami, które robi zespół. 😊

DJ nie musi przejmować się strojeniem instrumentów, czy strunami głosowymi, więc sety muzyczne mogą być dłuższe. 🤗

Oryginalne nagrania to także gwarancja dobrego wykonania utworu – uszy nie bolą od pomyłek muzyków😉

Jednak to nie były jedyne obserwacje, które zbierałam jako gość weselny.  Przeszkadzało mi taże, gdy zespół grał tylko disco polo. Nie mam nic przeciwko, aby kilka takich utworów pojawiło się w playliście, ale na dłuższą metę jest to dla mnie męczące. Bywały i takie wesela, na których utwory taneczne zdarzały się sporadycznie, natomiast na imprezie dominowały wolne kawałki. 

Więcej historii z mojego wesela przeczytasz tu 👉🏻 Ślub wedding plannerki ❤️

Po tych wszystkich doświadczeniach doszłam do wniosku, że są takie kwestie, w których nie będzie miało znaczenia czy wybierzemy DJ czy zespół. Można bowiem trafić na usługodawców, którzy mają po prostu taki „styl” i grają tylko disco polo, albo prowadzą wesele niezbyt dynamicznie. Nam zależało na tym, aby nie było długich i częstych przerw, a goście mieli cały czas ochotę na zabawę. Przygotowaliśmy też kilka atrakcji dla gości, podziękowania dla rodziców, przemowy. I właśnie wtedy zdecydowaliśmy, że chcemy postawić na takiego usługodawcę, który dobrze poprowadzi nasze wesele. Dlatego nasz wybór padł na duet

DJ+ wodzirej

Jeśli macie taką możliwość, zdecydowanie polecam wybrać opcję prowadzenia wesela przez wodzireja lub konferansjera. Taka osoba prowadzi wesele zgodnie z harmonogramem, wie co i kiedy ma się wydarzyć, a także potrafi zachęcić gości do uczestniczenia w zabawie. Czy sam DJ nie może tego zrobić? Moim zdaniem warto, jeśli dwie osoby czuwają nad muzyką. Gdy wodzirej prowadzi jeden element wesela, DJ za konsolą może odpowiednio zareagować w razie potrzeby. Wodzirej lub konferansjer jest także świetną opcją jeśli decydujecie się na

Zespół na wesele🎷

Niektórzy z Was nie wyobrażają sobie wesela z muzyką z komputera🙈.  Muzyka na żywo stwarza wyjątkową atmosferę i niezapomniane przeżycia, więc w pełni Was wspieram w wyborze odpowiedniego zespołu❤️. Uważam jednak, że o wiele trudniej jest o takich profesjonalistów na rynku. Dlatego bardzo ważne jest to, abyście wybrali naprawdę dobry i doświadczony zespół muzyków. Wiąże się to niestety często z dużo wyższym kosztem. Zespół składający się z np. 5 muzyków może kosztować nawet kilka razy więcej niż opcja DJ. Z czego to wynika? Wiadomo, że każda osoba w zespole to dodatkowy koszt. Jednak, aby zespół wystąpił perfekcyjnie na weselu, potrzebne są godziny prób, ćwiczenia, treningi, czy transport instrumentów. Wiele z Was mimo to uważa, że warto, co mnie niezmiernie cieszy. 

Trudności

które napotykacie to brak wiedzy, jak znaleźć zespół, który sprosta Waszym oczekiwaniom? A każdemu z Was zależy na czymś innym. Właśnie dlatego wśród moich kontaktów znajdziecie zespoły profesjonalnych muzyków z doświadczeniem i świetnie sprawdzających się na weselach. Od mojego wesela dużo się zmieniło pod tym względem, poznałam naprawdę świetne zespoły, które weselną zabawę potrafią przemienić w muzyczne show. Poza tym uwierzcie – goście uwielbiają dobrą muzykę na żywo i obserwowanie muzyków w akcji. Czasem atrakcją na weselu jest krótki występ saksofonisty lub gitarzysty na żywo. Czy podoba Wam się taki pomysł?

Dj czy zespół na wesele

Wybór należy do Ciebie

Chciałabym abyście zapamiętali to, że warto się zastanowić, w jakim klimacie chcecie mieć wesele i jakiej muzyki oczekujecie. Warto przypomnieć sobie, co Wam przeszkadzało na weselach, na których byliście, a co Wam się podobało. Niestety nie każdy DJ lub zespół będzie w stanie sprostać Waszym wymaganiom, ale nie każdy powie Wam o tym wprost. Dlatego warto wybrać usługodawcę z polecenia i nie ryzykować w takim dniu jak Wasz ślub.

 

pl_PL