fbpx

Czy atrakcje welesne są konieczne? Nie, do niczego Cię nie zmuszę😉 Ale uważam, że warto to przemyśleć, a przede wszystkim wiedzieć jak maksymalnie wykorzystać potencjał atrakcji. Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie: co chcesz osiągnąć przez daną atrakcję? Po co ma pojawić się na Twoim weselu? To będzie punkt wyjścia do tego, jaką atrakcję wybrać. Na przykład: co innego wybierzesz jeśli zależy Ci na wprawieniu gości w podziw, a co innego jeśli przez atrakcję chcesz zaznaczyć charakter wesela, a jeszcze co innego, jeśli chcesz zintegrować weselników. Jeśli już masz cel, poznaj 5 zasad, dzięki którym idealnie dopasujesz atrakcje na Twoje wesele.

Wyjątkowość

Atrakcje na weselu mają też cel uniwersalny – ich zadaniem jest przyciągnięcie uwagi gości, podtrzymanie zabawy na wysokim poziomie, a niekiedy zależy Wam, aby Wasze wesele było niezapomniane. Pomoże w tym wyjątkowa atrakcja, czyli taka, która nie zdarza się na większości uroczystości. A nawet, jeśli niektórzy goście doświadczyli czegoś podobnego, to na Waszym weselu nabierze to zupełnie nowego kontekstu. Taką wyjątkową atrakcją będą wszelkiego rodzaju pokazy: fire show, występ iluzjonisty, malowanie piaskiem, występ akrobatów, koncert, czy pokaz taneczny. Jednak nie używałabym tych przykładów zamiennie, gdyż mają różną dynamikę.

Niespodzianka

Jeśli chcesz uzyskać efekt „wow”, nie zawsze musisz wybrać wysokobudżetową atrakcję, czy oszałamiający występ. Równie dobrze możesz wykorzystać efekt zaskoczenia i przygotować dla gości niespodziankę. Jeśli zapewnicie gościom coś, czego się nie spodziewają zdobędziecie ich uwagę i zainteresowanie. Niespodzianką może być pokaz multimedialny, nietypowy pierwszy taniec, albo stanowisko z tajskimi lodami. Jednak aby niespodzianka się udała i skupiła uwagę gości warto ją zapowiedzieć tuż zanim się odbędzie.

Spójność

Idealnie dopasowana atrakcja to taka, która jest spójna z wizją całego wesela. Zastanówcie się, co jest Waszym motywem przewodnim i czy atrakcja, o której myślicie od niego nie odbiega. Na przykład występ saksofonisty sprawdzi się na eleganckim przyjęciu, ale wiejski stół może być ryzykownym wyborem. Jeśli wybieracie ściankę do zdjęć – wystarczy spójna dekoracja.

Różnorodność

Aby dobrze zaplanować przebieg wesela, atrakcje weselne dzielę na takie które kumulują się w jednym momencie oraz te, które dzieją się „w tle” przez jakąś część przyjęcia. Dla przykładu: prosecco van to atrakcja, która działa „w tle” – jest dostępna przez kilka godzin i goście sami wybierają, kiedy z niej chcą skorzystać. Ale z kolei taniec ze świecami jest już atrakcją jednorazową, skupia cała uwagę w danym momencie i tylko wtedy można jej doświadczyć. Jeśli decydujecie się na kilka atrakcji, zależy mi na tym, żebyście swoje planowali je różnorodnie. Wybierzcie zarówno te, z których można korzystać w dowolnym momencie, a także te które skupiają uwagę gości w jednym momencie. 

Para Młoda też się bawi

Nic tak nie cieszy gości, jak wspólna zabawa z Parą Młodą. Wszak wszyscy przybywają na wesele dla Was! Dlatego wybierzcie takie atrakcje, w których sami chętnie weźmiecie udział, albo przez które wyrazicie swoje zainteresowania. Niezwykle ujmujące są te atrakcje, które przygotowujecie sami, a goście doceniają to, że dzielicie się tym, co lubicie z nimi. Przykład atrakcji? Sesja zdjęciowa podczas wesela, Wasze przemowy, czy nauka zumby.

pl_PL