ślub za granicą

Ślub za granicą

Cześć wszystkim! 
Z tej strony Maciej. W naszej agencji odpowiadam za wyjazdy zagraniczne. Coraz częściej pytacie nas o tego typu sprawy, dlatego postanowiłem dać się poznać i uporządkować informacje o tym, jak pomagamy organizować ślub za granicą. Zapraszam do lektury!

Gdzie można wziąć ślub za granicą?

Ślub we Włoszech, a może ślub w RPA? Ślub w Nowym Jorku, a może w Dubaju? Gdziekolwiek tylko chcecie! Możemy wybrać polską ambasadę lub lokalnego księdza/ urzędnika. Wszystko zależy od Waszych potrzeb. Jesteśmy otwarci na wiele kierunków i możliwości, dlatego nie mamy gotowych katalogów z ofertami. Jako koordynator ślubów za granicą jestem członkiem międzynarodowej grupy zrzeszającej biznes ślubny. Dzięki temu nawiązujemy współpracę z wykonawcami z całego świata.

ślub za granicą

Jak zorganizować ślub za granicą?

Przy wyborze miejsca warto wziąć pod uwagę porę roku. Są miejsca szczególnie popularne w zimie, kiedy w Polsce pogoda nie sprzyja organizacji ślubu w plenerze. Niestety nasz klimat jest na tyle nieprzewidywalny, że również i latem nie mamy 100% pewności, że nie spadnie deszcz. Zagraniczne miasta kuszą zatem przewidywalnością pogody, ale zawsze warto wziąć pod uwagę temperatury i ilość opadów, które występują zazwyczaj w danym miejscu. Organizując ślub za granicą musicie rozważyć jak dostaniecie się na miejsce i opcje zakwaterowania. Istotną kwestią jest także pomoc kogoś na miejscu ślubu. Chociaż hotele chętnie pomogą w jednej czy dwóch sprawach, na kompleksową pomoc ciężko liczyć. Utrudnieniem może być także bariera językowa.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Z formalnego punktu widzenia proces jest bardzo podobny do znanego nam dobrze z Polski. Podstawą są ważne dokumenty tożsamości (paszporty lub dowody), zaświadczenie o braku przeciwskazań do zawarcia związku małżeńskiego, akty urodzenia. Mogą być potrzebne również dokumenty potwierdzające ustanie poprzedniego małżeństwa lub jeśli jedno z Was nie jest obywatelem Polski – dodatkowe dokumenty przetłumaczone przez biegłego tłumacza. Najlepiej jest skontaktować się bezpośresnio z polskim konsulem na terenie kraju, w którym planujecie wziąć ślub i dopytać o szczegóły. Jeśli ślub jest poza konsulatem, wszystkie dokumenty należy przetłumaczyć na język urzędowy danego kraju. Kilka tygodni po ślubie będzie gotowy akt małżeństwa, który należy również zalegalizować w polskim USC.  Jeśli czujecie, że to przerasta Wasze możliwości, warto rozważyć naszą pomoc – chętnie przeprowadzimy Was przez wszystkie formalności.

ślub za granicą cena

Jak to mawiają z jednej strony „Sky is the limit”. Z drugiej jednak Pary decydujące się na ślub za granicą chcą przeżyć piękne chwile we Dwoje, jednocześnie oszczędzając na organizacji wesela w Polsce.

Bazując na aktualnych cenach tygodniowy wyjazd do jednego z krajów Europy np. Grecji wraz z uroczystością na miejscu jest możliwy do zamknięcia w 20 tys. złotych. Wyjazdy na inne kontynenty również nie muszą być drogie. W kwocie ok. 30-40 tys. można spędzić tydzień na Mauritiusie czy w innym egzotycznym miejscu. A są to przeżycia, które zostaną z nami na zawsze! Nie wspominając oczywiście o zdumieniu znajomych, gdy pochwalicie im się pięknymi zdjęciami.

Ślub za granicą we Dwoje?

Ślub to uroczystość dla Was. Niezależnie od otoczenia, liczby gości i formy – istotą jest to, że to sobie nawzajem ślubujecie miłość. Dlaczego więc nie zdecydować się na ślub tylko we Dwoje? Często wybór zagranicznych kierunków jest właśnie chęcią przeżycia kameralnej uroczystości tylko dla Was. A kiedy wszyscy ciągle Was pytają o termin ślubu… Zaskoczcie ich pokazując obrączki na Waszych palcach. Bez problemu możemy zaaranżować ślub we Dwoje, gdzie jako wedding planner pełnię również rolę świadka, a jeden z naszych fotografów, ktoś z ambasady lub z usługodawców na miejscu będzie drugim. 

ślub lgbt za granicą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas!+48 509 638 898