koordynacja ślubu

Co to jest koordynacja ślubu?

Co to jest koordynacja ślubu?

Koordynacja ślubu to usługa, na temat której pada wiele pytań podczas naszej pierwszej konsultacji. Bardzo często ciekawi Was, na czym to polega i co dokładnie robię w ramach tej usługi. Dlaczego dziś bierzemy koordynację dnia ślubu pod lupę! 🔎 W tym artykule odpowiadam na najczęściej zadawane pytania dotyczące koordynacji, zapraszam😊

Koordynacja dnia ślubu

to oddzielna usługa, która obejmuje moje działania w dniu Waszego ślubu. Jeśli do tej pory całą organizacją zajmowaliście się sami, bez problemu możecie skorzystać z tej właśnie usługi, aby w dniu ślubu móc odetchnąć  i nie stresować się szczegółami. Moje działania  rozpoczynają się od konsultacji ślubnej, podczas której omawiamy szczegółowo przebieg dnia ślubu i wesela. Po konsultacji powstaje 

scenariusz dnia ślubu

który przygotowuję dla Was na tydzień przed ślubem. Scenariusz dnia ślubu zawiera godzinowy zapis wydarzeń – od przygotowań (makijaż, fryzura, itp.) poprzez przebieg ślubu i wesela (rozplanowanie setów muzycznych i przerw na posiłki oraz innych zaplanowanych elementów przyjęcia). Jak powstaje scenariusz? Na podstawie Waszych oczekiwań i mojego doświadczenia uzgadniam przebieg dnia ślubu z wszystkimi podwykonawcami. Potwierdzam godzinę rozpoczęcia przygotowań, przyjazdu makijażystki, fryzjerki. Upewniam się, że to co ustaliliście samodzielnie jest nadal aktualne, a wszyscy usługodawcy stawią się w umówionym miejscu o ustalonej godzinie. Jeśli tego potrzebujecie, przekazuję im też dodatkowe informacje. Kluczowy jest stały kontakt z managerem sali weselnej, dopilnowanie, czy będą gotowi na przyjazd tortu, kiedy można zacząć dekorować salę i aktualizowanie rezerwacji hotelowych. Przygotowanie scenariusza pomaga też zweryfikować, czy zabawa będzie miała dobre tempo, czy goście nie będą się nudzili i czy skorzystają z atrakcji, które dla nich przygotowaliście.

Co robię w dniu ślubu?

Dobry scenariusz to połowa sukcesu. Więc jeśli wszystko przed ślubem mamy potwierdzone, w dniu ślubu realizujemy to, co zakłada nasz plan, czyli koordynujemy 🙂.  Zazwyczaj koordynację prowadzę w dwójce. W dniu ślubu często trzeba być w dwóch miejscach na raz, więc przydaje się dodatkowa osoba do pomocy.  Zwykle z samego rana jedna z nas jedzie na salę weselną i na miejsce ślubu, sprawdzić, na jakim etapie są przygotowania. W tym samym czasie druga koordynatorka jest odpowiedzialna za sprawny przebieg przygotowań Pary Młodej. Dzięki temu możemy szybko zareagować w nieprzewidzianej sytuacji. W czasie ślubu sprawdzamy, czy transport dla gości jest w gotowości lub czy przygotowane konfetti jest zgodne z Waszymi oczekiwaniami, a sala weselna gotowa na Wasz przyjazd.

Jeśli scenariusz dnia ślubu nie przewiduje inaczej, po ślubie obie koordynatorki spotykają się na miejscu wesela i dalej koordynujemy jego przebieg  zgodnie z planem.  Zazwyczaj koordynacja ślubu obejmuje obecność wedding plannerki na przyjęciu do 1:00.

Ważnym aspektem naszej pracy jest to, że jesteśmy dyskretne i staramy się „wtopić” w tło weselne.  Obowiązki, które wykonujemy zostają między nami, tak samo jak wszystkie ustalenia. Dyskretnie udzielamy wskazówek gościom i reagujemy w nieprzewidzianych sytuacjach. 

 

Chcesz poznać całą ofertę? Sprawdź tu: Oferta

Ile kosztuje koordynacja ślubu?

W standardowych przypadkach cena bazowa za koordynację ślubu to 3000 zł. Kiedy może się ona zwiększyć? 
Dodatkową wycenę wykonujemy w przypadku, jeśli:

👉🏻 dojazd na miejsce koordynacji z Warszawy przekracza 100 km
👉🏻 przeprowadzenie koordynacji ślubu będzie wymagało zarezerwowania dodatkowych noclegów
👉🏻  konieczne będzie zatrudnienie dodatkowych osób do koordynacji (trzeciej osoby lub więcej).

Ile kosztuje organizacja wesela?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas!+48 509 638 898